March 2012

TÉMA TÝDNE: JÁ

26. march 2012 at 15:16 | *posted by KeT |  THEME OF THE WEEK
Pozn.: Na tomto obrázku nejsem já. Nalezeno na TUMBRLu.

Každý člověk na téhle zemi má svou povahu, své vlastnosti, chování, zvyky, tradice, přátelé, zájmy - prostě každý se liší, nikdo není úplně stejný. Co bych mohla říct o sobě? Jsou lidé, kteří mě mají rádi, příjdu jim sympatická, hodná, přátelská, vtipná, chytrá, chodí si ke mě pro rady - na druhé straně jsou lidé, kteří mě rádi nemají, myslí si, že jsem sobecká, nafoukaná, protivná, a nevím co všechno.
Myslím, že mám řadu dobrých vlastností, ale mám i ty špatné. Jak bych sebe popsala já? Myslím si, že jsem naprosto obyčejná - nejsem nádherná, ale ani né ošklivá, nejsem štíhlá, ale nejsem ani tlustá, řekla bych, že jsem inteligentní a na většinu věcí i dost chytrá a chápavá, jsem velice citlivá, ohleduplná, pro některé i sympatická, vtipná, ale také jsem sobecká, občas nafoukaná, líná, urážlivá, nejsem dost zručná, jsem nejistá a v některých případech (především před větším počtem lidí) stydlivá a velice náladová (a kolikrát až protivná).

Hodněkrát se mi již stalo, že mi lidé řekli, že jsem jim byla nesympatická do té doby než jsem promluvila - protože jsem ten typ, že si chodím s nosánkem mírně nahoru, ale to není tím, že bych si přišla nadřazená - ale pořád mi padá ofina do obličeje :D

DRESDEN ~ DRÁŽĎANY || PHOTOS

23. march 2012 at 18:05 | *posted by KeT |  PHOTOGALLERY
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

© KeT

THURSDAY 22.03.2012

22. march 2012 at 18:39 | *posted by KeT |  MESSAGES
Dneska jsem si dostala chuť na těstoviny a jelikož se u nás přes týden moc často nevaří ujala jsem se toho pro dnešní večer já. Vařila jsem teda jen pro sebe a pro bráchu, takže jsme si udělali těstoviny s kukuřicí, hráškem, brokolicí a pórkem a smetanovou omáčkou. Takové vegetariánské jídlo, docela i obyčejné, ale bylo to naprosto úžasné. Přikládám fotku, je to sice focené na rychlo, takže jak kvalita tak postavení fotografie je celkem nulové - ale tak jen pro názornou ukázku :)


+ PŘIPRAVUJI PRO VÁS FOTOGRAFIE Z DRÁŽĎAN A NĚKTERÉHO MĚSTA Z ITÁLIE

20.03. - 22.03. 2012 ~ CO SE UDÁLO

22. march 2012 at 15:22 | *posted by KeT |  MESSAGES
V úterý 20.03. jsme měli s přítelem dvouleté výročí. Zašli jsme si na oběd a musím se pochlubit - dostala jsem tyto nádherné sovičky :-) Nijak zvlášť jsme to jinak neslavili, koupili jsme si akorát nějaký mňaminy domů a užili si den spolu :-)

Včera (středa 21.03.) jsem byla se svou skupinou na němčinu v kině - na německém filmu "Občanská výchova", jako milovníka tohoto jazyka mě to velice bavilo - film byl opravdu zajímavý, líbil se mi :) Dám sem ODKAZ, aby jste se mohli podívat o čem to je :)

Dneska jsme byli s celou třídou na promítání filmů JEDEN SVĚT - film se jmenoval "Kdo zabil Natašu?"
Úryvek: Grozný, hlavní město Čečenska, 15. července 2009. Nataša Estemirová, novinářka a lidskoprávní aktivistka, nepřijde na plánovanou schůzku. Život nebojácné ženy ukončila kulka z pistole a její tělo později najdou pohozené u silnice. Stejně jako její blízká přítelkyně Anna Politkovská, zaplatila Estemirová nejvyšší cenu za kritizování poměrů v Čečensku a shromaždování důkazů o zločinech páchaných brutálním aparátem Ramzana Kadyrova, kterého do prezidentského křesla dosadil Vladimír Putin... více se dočtete na oficiálních stránkách JEDEN SVĚT

ZIAJA ~ OKURKOVÝ KRÉM

19. march 2012 at 19:15 | *posted by KeT |  RECENZE | REVIEW
Okurkový krém na mastnou, smíšenou a normální pleť (50ml). Zvlhčující krém s výtažky okurky. Sklidňuje a vyživuje, stabilizuje působení mazových žláz. Pleť rozjasňuje a zlepšuje její vzhled.

Popravdě, dlouho jsem hledala nějaký krém na mojí pleť. Od dětství jsem trpěla na suchou pleť se spoustou šupinek, během dospívání jsem začala ale mít ještě další problém a to, že na mém obličeji byly jak ty hloupé šupinky, tak se začal i viditelně mastit. Nyní mám pleť smíšenou.
Na tento krém jsem narazila úplnou náhodou, a to díky mé kamarádce, která měla tenkrát stejný problém jako já a doporučila mi jej - proto jsem vyrazila do drogerie a koupila jsem si ho. Momentálně mám tuto "okurku" asi už třetí a nedám na ní dopustit. Po nanešení je má pleť úplně heboučká, nádherná na dotek. Natírám si obličej vždy před nanasením make-upu a můžu říct, že se mi díky tomu nedělá tolik šupinek (které se mi obyčejně po nanašení make-upu dělají), navíc mám obličej hebký a pružný celý den. Nedám na tento krém dopustit a pokud máte podobný typ pleti, vřele jej doporučuji!
I cena je velice rozumná, nevím jak je na tom momentálně, protože mi tento krém kupoval teď dvakrát po sobě přítel. Ale pohybuje se v rozmezí 40-60,- (doufám tedy, abych vám nelhala - zítra půjdu do drogerie tak se skočím přesvědčit).

+ POKUD MÁTE S TÍMTO KRÉMEM NĚJAKÉ ZKUŠENOSTI, NAPIŠTE DO KOMENTÁŘŮ VAŠE HODNOCENÍ :-)


SUNDAY 18.03. || KONEC PRÁZDNIN

18. march 2012 at 17:20 | *posted by KeT |  MESSAGES
Tak jsem se vrátila od babičky a dědy z Krkonoš (no, spíše podkrkonoší :)) Bylo to úžasné, nádherně jsem si odpočinula. I tam se probouzelo jaro vesele k životu :-) Takže jsem byla štěstím bez sebe - Miluji teplíčko a sluníčko :) Mohu říct, že tento víkend byl naprosto geniální.
Jak vypovídá z nadpisu, tímto týdnem mi končí i jarní prázniny a zase mi začne ten celotýdenní blázinec. Vůbec se netěším, protože už mám zase naplánovanej diář od "shora dolu", takže snad se mi podaří napsat i nějaké duchaplné články sem :)
To mi napovídá, že jsem si vymyslela nádherný příběh do nové povídky (ty píšu na můj druhý blog o kapele PANIK - odkaz v menu). No uvidíme, kdy na to budu mít čas, protože toho zase budu mít až nad hlavu :)
Celé prázdniny jsem si dala oddech, snad kromě prezentace na HAMBURG, kterou jsem teda dělala ty jediné dva dny, co jsem byla doma - ale teď mi tu leží ještě účetnictví a občanka :( A nejhorší na tom je, že se vůbec nemohu dokopat!

TROPICKÉ AKVÁRIUM HAMBURG

17. march 2012 at 14:49 | *posted by KeT |  TRAVEL TIPS

Jsem veliká milovnice Německa (ač spousta lidí ráda Německo nemá). Přináším vám jeden tip - na Tropické akvárium v HAMBURGU! Dostala jsem se k němu dnes při vypracovávání prezentace na toto úchvatné, druhé největší město Německa.

POPIS
Hagenbeck v roce 2007 otevřel svou poslední atrakci - Tropické akvárium. Ačkoliv je Hamburg na pobřeží (odtud také přezdívka "Brána Světa") je toto akvárium prvním v tomto hanzovním městě - a zatím také jediné! A toto nové tropické akvárium je opravdu velice speciální!

K vidění je více než 14 300 exotických zvířat! Udržuje se tu více jak 300 druhů v jejich přirozeném prostředí - tedy na souši, na vodě, v podzemí. Nejhlubší tropické oceány, tropické a subtropické džungle, a všelijaké tajemné jeskyně vás přenesou přímo do světa zvířat! To vše naleznete na 8000 metrech čtverečních a 3 podlážích!

PS: jak jsem se dočetla, součástí by měla být i obyčejná Zoologická zahrada :-)

PRO VÁS PŘELOŽILA KeT
čerpáno z www

BYLINKOVÉ ČAJE

16. march 2012 at 17:14 | *posted by KeT |  ARTICLES
Pokračování pro milovníky čajů, tentokrát s bylinkovými čaji! (Vím, že obrázek zrovna není s bylinkovým čajem - ale moc mě uchvátil)

HEŘMÁNKOVÝ ČAJ
Heřmánek je velice známá léčivá bylinka, působí proti zánětům, likviduje bakterie, a eliminuje škodlivé látky v těle. Používá se také při nachlazení, chřipce, nebo onemocnění průdušek. Tiší také křeče a žaludeční nevolnosti.

LIPOVÝ ČAJ
Tento čaj se připravuje z květů lípy. Pomáhá proti chřipce a nachlazení, zmírňuje horečku, tiší nervové podráždění. Také ředí krev, a pozitivně působí proti vzniku onemocnění jako je zánět žil či infarkt.

MEDUŇKOVÝ ČAJ
Tento čaj působí na celkovou psychiku člověka, zklidňuje organismus a zmírňuje projevy stresu. Také skvěle navozuje spánek. Doporučuje se do čaje přidat lžíčka medu :-)

Čerpáno a poupraveno podle vlastního z
zdroj obrázku www

BLACK, WHITE & GREEN TEA

15. march 2012 at 17:06 | *posted by KeT |  ARTICLES
Taky jsi milovník/milovnice čajů a zajímá tě, k čemu takový čaj pomáhá? Právě proto jsem připravila tento článek! Snad vás to alespoň trochu zaujme :-)

ČERNÝ ČAJ
Má silnější vůni a obsahuje více kofeinu než jiné čaje. V Číně je nazýván čajem červeným pro jeho načervenalou barvu. Narozdíl od zeleného čaje, si černý čaj udrží své aroma po několik let.
A na co je tento čaj tedy dobrý? Pravidelné pití černého čaje pomáhá při léčbě diabetu, jeho složení také přispívá ke zklidnění unavených nervů. Stimuluje však i dýchací ústrojí.

ZELENÝ ČAJ
Prochází při svém zpracování minimální oxidací. V zeleném čaji zůstávají zachovány vitamíny a minerály a proto má řadu pozitivních vlastností na organismus.
Například: snižuje vysoký krevní tlak, zabraňuje kornatění tepen, odbourává cholesterol, prokrvuje mozek a ledviny, také působí preventivně proti vzniku rakoviny. Navíc oddaluje stárnutí a zabraňuje vzniku zubního kazu.

BÍLÝ ČAJ
Dříve byl tak vzácný a vyjímečný, že jej mohli popíjet jen čínští císaři. Bílý čaj je druh čaje, který se získává zpracováním prvních, ještě nerozvinutých čajových lístků. Bílý čaj obsahuje řadu antioxidantů, které pozitivně působí na náš organismus. Součástí těchto účinků je i vliv na hubnutí. Tento čaj napomáhá ke spalování tukových buněk a zároveň zabraňuje i jejich vzniku. Samozřejmě při pití čaje musíte dodržovat zdravý životní styl, samotný čaj vám zhubnout nepomůže!

+ PŘÍŠTĚ NA TÉMA BYLINKOVÉ ČAJE A JEJICH ÚČINKY
Čerpáno a poupraveno podle vlastního z
Zdroj obrázku www