TÉMA TÝDNE: MHD

8. march 2012 at 18:31 | *posted by KeT |  THEME OF THE WEEK
.. Jó, kéž by byly tak prázdné

Když zrovna mám školu jinak, než má moje milovaná maminka práci - tím pádem mi nezbývá nic jiného, než jet busem. Ráno nasednu na linkáč (když není úplně narvanej, je to docela pohodová jízda). Příjedu do města, a snažím se chytnou první MHD, do kterého se aspoň vejdu.
Abych upřesnila mou ranní situaci: Pardubice, jako studentské město + má škola v oblasti dalších milion SŠ a Univerzit = člověk musí mít štěstí, aby se dovezl ke škole.
Když už se tedy nasoukám do nějakého MHD, většinou stojím namáčklá u dveří jako sardina a modlím se, abych co nejrychleji mohla vystoupit. Na to, že se lidé cpou jsem si už zvykla. V zimě je to ještě poměrně dobré - horší to bude opět v létě, až bude pařák. Nedokážu si ani představit, jaké to zas bude, až budou všichni uleptaní od potu, funět a nevím co. Ze školy je doprava o něco lepší, snad krom pátku, když všichni končí ve stejný čas (nebo mi to tak příjde) - to je tedy taky nadlidský výkon se dostat vůbec do MHD.
Abych si ale zase pořád jenom nestěžovala. Autobusy v našem městě jezdí opravdu často a téměř všude - takže není problém se někam dostat. Většinou teď jezdí nové autobusy i trolejbusy, takže je přece jenom to cestování na vyšší úrovni. Horší je to s cenou jízdenky (jízdenka na pár zastávek mě stojí víc, než ta, kterou jedu mimo město :D)

KeT
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama