PENNE

11. september 2012 at 15:04 | *posted by KeT |  HOW TO BE FIT
Těstoviny prostě miluju na jakýkoliv způsob :-) Už je to delší doba, kdy jsem objevila jednoduchý recept u Claire - bohužel už svůj blog zrušila. Jelikož ale nesnáším odměřování, vážení atd, tak všechno vařím podle oka :D takže vám sem nemohu ani dát přesný název, ani přesný recept :D Já tomu prostě říkám "Penne zapečené se sýrovou omáčkou"

No vlastně ani nevím, jestli je to jídlo do rubriky HOW TO BE FIT , ale tak co :P Příprava je úplně jednoduchá, já vám řeknu, jak to dělám já :D prostě neměřím, nevážím - házím si do toho všechno, jak se mi chce :-)
Takže, prvně si dám vařit balíček těstovin PENNE (podle návodu zvládne každý - i když znám jedince - dívku, která těstoviny spálila. Hm, nechápu to!). Připravíte si pekáček, který já obvykle malinko vymáznu olivovým olejem. Připravíte si pánev (nebo nějaký hrnec, podle vaší libosti), na kterou dáte cca půlku kostky másla - no prostě kolik chcete, ale tak, aby vám to dalo na omáčku. Já dávám tak půlku. Máslo necháte rozpustit. Pak si vezmete hladkou mouku, a malinko do toho másla nasypete. Ale fakt málo, aby vám z toho nevznikla jíška! Pak by to bylo, jak kdyby jste místo do omáčky kousli do pytlíku s moukou, a to my přece nechceme! Takže to máslo tou moukou jen mírně poprášíme, zamícháme.. aby to máslo bylo jen takové zpěněné! Hlavně dobře rozmíchejte hrudky, jinak je budete mít v omáčce!!! Po té si vezměte mléko, které do té směsi nalijeme. Trochu tam cákněte, uvidíte, co to udělá.. a prostě už si řídíte sami, jak chcete hutnou omáčku :-) Nakonec do směsi naházíme různé druhy sýra. Já dávám normálně Eidam, ale to už je na vás co vám chutná. Zkoušela jsem to i s nivou a bylo to výborné! Samozřejmě si omáčku dochutíme podle chuti, doporučuju tam dát bazalku nebo něco takového vonného :-) A nakonec vše smícháme (omáčku a těstoviny), dáme na pekáč, na vrch ještě posypeme sýrem a šup s tím do trouby. Pečeme tak dlouho, dokud se na vrchu neudělá taková krásná hnědá vrstvička.. ale záleží na vás :-)

HAHA, ABYCH ŘEKLA PRAVDU, VŮBEC NETUŠÍM, JESTLI TAK TO MÁ BÝT :D VAŘÍM SI RÁDA PODLE SEBE, RECEPTY OBČAS NECHÁPU, HLAVNĚ KDYŽ MUSÍM ODMĚŘOVAT KOLIK MOUKY, A KOLIK TOHO A TAMTOHO.. PROSTĚ TAKHLE SI TO VAŘÍM JÁ, A JE TO DOBRÉ :D KDYŽ MÁM, TAK SI DO TOHO PŘIMÍCHÁVÁM I KUKUŘICI, PROTOŽE JÍ PŘÍMO ZBOŽŇUJU, ALE ZÁLEŽÍ SAMOZŘEJMĚ NA CHUTI KAŽDÉHO :-)
 

1 person judged this article.

Comments

1 Kristý. | Web | 11. september 2012 at 16:17 | React

Wow, tak to vypadá hodně dobře!:) Taky miluju těstoviny na všechny způsoby. Se sýrovou omáčkou jsem je ještě nedělala, ale zkusím to 'podle oka', jak jsi napsala :D Snad mi to vyjde při mé šikovnosti.. Je vidět, že ráda vaříš ;)

2 Sinead | Email | Web | 11. september 2012 at 17:09 | React

tak to ťa obdivujem že dokážeš variť tak podľa seba a ešte aj s dobrým výsledkom. Ja nemám odhad takže by to dopadlo dosť zle, si šikovná.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement